TŘÍDA SLUNÍČKA

O Vaše děti pečuje a vzdělává je paní učitelka Iva Plačková a paní učitelka Bc. Markéta Mihalová

Telefonní kontakt pro omluvu dětí: 725 573 999

e-mail: zluta@msnovabela.cz

FOTOGALERIE


Školní rok 2022/23

Besídka ke Dni matek 

Ve středu 10.5. jsme pozvali naše rodiče, prarodiče a sourozence k besídce určené maminkám k jejich blížícímu se svátku. Ukázali jsme,co vše společně dokážeme a vyrobili si s maminkami výrobek na památku. Děkujeme za velkou účast. 

Jak funguje vesmír?

Ve středu nás navštívila studentka Astronomie, která dětem vysvětlila základní vesmírné pojmy a funkce, zahrála si s dětmi hru na Sluneční soustavu a nakonec jsme se mohli podívat, jak vypadá sluníčko zblízka za pomocí teleskopu.

Vojta slaví 4. narozeniny - a my přejeme vše nejlepší 


Březen - měsíc knihy 

Dekujeme mamince Mamčařové, mamince Jarolíkové a taťkovi Soryčovi, že si našli čas a hlavně odvahu, a přišli dětem přečíst pohádku z jejich vlastní knihy. Bylo to milé zpříjemnění dopoledne.

Přejeme vše nejlepší Viktorkovi k 4. narozeninám 


Markétka slaví 4. narozeniny - blahopřejeme 


Adélka slaví 4. narozeniny - přejeme vše nejlepší 


Karneval ve třídě Sluníčka

Chtěly bychom poděkovat všem rodičům za přípravu zdravého pohoštění. Všechny děti přišly v krásných kostýmech a karnevalový rej jsme si velmi užili. 


Maruška slaví 4. narozeniny - vše nejlepší 


Míša slaví 4. narozeniny - blahopřejeme 


Canisterapie podruhé 

Ve středu 7. 12.  nás opět navštívil asistenční pes Berky.

Vánoční tvoření 

Odpoledne, na svátek Mikuláše, proběhlo v naší třídě vánoční tvoření s rodiči. Společně se svými dětmi si mohli vyrobit tři různé výrobky a odnést si je domů. Děkujeme za účast a na jaře se opět sejdeme.

Viktorka slaví narozeniny a my přejeme vše nejlepší 


Uspávání broučků (28. 11.)


Beseda se zdravotními sestrami

Dnes, 2. 11., nás ve školce navštívily zdravotní sestry z nemocnice Frýdek - Místek. Dětem ukázaly a názorně předvedly některé pomůcky, se kterými se děti mohou setkat při návštěvě lékaře. Také jim vysvětlily jak probíhá kontrola u lékaře, jak to vypadá v nemocnici a v sanitce, a že se vlastně nemají čeho bát. Děti si aktivně měřily navzájem krevní tlak, poslechly srdíčko stetoskopem a některé dokonce mohly "vzít krev" sestrám. 


Letošní první CANISTERAPIE


Jablíčkový den (6. října)

Ve čtvrtek jsme si  s dětmi udělali jablíčkový den. Podávalo se jablkové pyré, ochutnávka několika druhů jablíček a hádání druhů ovoce naslepo. Jako nápoj jsme dětem připravili pečený čaj z jablek.


Vítáme podzimní čas


Naše značky - vyrábíme tašky na výkresy

Děti na začátku Září vybarvovali své značky, které pak lepily na papírové tašky. Ty budou po celý rok dětem sloužit jako úschovna na výkresy a na konci školního roku si pak tašku i s výkresy odnesou domů.


Dnes měl svátek Matouš