Oznámení rodičům - výskyt infekčního kožního onemocnění IMPETIGO

u dítěte navštěvující naši mateřskou školu bylo zjištěno infekční onemocnění IMPETIGO.

Jedná se o bakteriální kožní infekci, napadající zejména povrchovou vrstvu kůže. V důsledku infekce vzniká zánět, který se může projevit kdekoliv na kůži. Z počátku se objevuje začervenání, následně mokvání, popř. puchýřky, které snadno praskají. Vytéká tekutina, kterou se infekce šíří.

Prosíme vás proto o spolupráci a provedení následujících opatření, aby se IMPETIGO dále nešířilo:
– všímejte si prosím stavu kůže svého dítěte,
– pokud máte podezření na onemocnění u vašeho dítěte, navštivte kožního nebo dětského lékaře, který onemocnění rozpozná,
– v případě potvrzení lékaře, že dítě má toto infekční onemocnění, nám tuto informaci prosím sdělte,
– IMPETIGO je infekční onemocnění po jehož prodělání musí dítě vidět opět lékař a potvrdit, že je možné dítě opět zařadit do kolektivu.

V mateřské škole budou provedena opatření, jako celková dezinfekce hraček, výměna ložního prádla, používání papírových ručníků a samozřejmě platí dosud zavedená zvýšená hygienická opatření jak u dětí tak u dospělých.

Děkujeme vám za spolupráci