SKUTEČNĚ ZDRAVÁ MŠ

PODĚKOVÁNÍ RODIČŮM...

Chtěli bychom Vám poděkovat za spolupráci při přípravě občerstvení na oslavu Vašich dětí, a ostatních akcí ( viz. " JABLÍČKOVÝ DEN " ), v souladu se " Zdravou školkou ". Jste jedničky! Děkujeme..

PODĚKOVÁNÍ RODIČŮM ....

Takto vaří a připravuje jídlo dětem sehraný tým naší školní kuchyně...

Rozhovor Skutečně zdravé školy s vedoucí naší školní jídelny Kateřinou Morysovou

 

Vážení rodiče,

Skutečně zdravá škola oslovila paní vedoucí naší školní jídelny s žádostí o rozhovor, který si můžete přečíst ZDE

 

V prosinci 2015 jsme se zaregistrovali do programu SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA. Tato registrace znamená, že v naší škole budeme postupně zavádět KULTURU ZDRAVÉHO STRAVOVÁNÍ, tzn. propojení zdravého stravování se vzděláváním dětí. Znalosti a dovednosti, které během vzdělávání děti získají o jídle, stejně tak jako jídlo, které nabídneme dětem (svačiny, obědy), pomáhají vytvářet kulturu zdravého stravování.
 
PROGRAM SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA
 
Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Skutečně zdravá škola pomáhá dětem v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu.
 
AKTIVITY SKUTEČNĚ ZDRAVÉ ŠKOLY
 
např.:
  • nakupují do školní jídelny čerstvé sezonní suroviny od místních farmářů, pekařů a řezníků
  • organizují výlety na místní farmy
  • začleňují téma stravování a jídla do vzdělávacího programu
  • nabízejí kurzy vaření pro děti i rodiče
  • zajistí, že oběd je ve školní jídelně radostnou společenskou událostí v příjemné a klidné atmosféře